Ψ Η Φ Ι Σ Μ Α ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΟΜΟΤΙΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΣΠΙΝΕΛΛΗ

Ψ Η Φ Ι Σ Μ Α

O Τομέας Ποινικών και Εγκληματολογικών Επιστημών της Νομικής Σχολής του Αριστοτελείου  Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης μετά το θλιβερό άγγελμα του θανάτου του Ομότιμου Καθηγητή

ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΣΠΙΝΕΛΛΗ

εκφράζει τη βαθύτατη θλίψη και οδύνη του για την απώλεια του διακεκριμένου επιστήμονα, που με το ακαδημαϊκό του ήθος και την άριστη επιστημονική του κατάρτιση προσέφερε ιδιαίτερα σημαντικό έργο στην Επιστήμη του Ποινικού Δικαίου.

O Τομέας Ποινικών και Εγκληματολογικών Επιστημών Νομικής Σχολής Α.Π.Θ. συνήλθε σήμερα σε έκτακτη συνεδρίαση και

ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ

• Να εκφραστούν τα συλλυπητήρια των μελών του Τομέα προς την οικογένεια του αείμνηστου Καθηγητή.
  • Να δημοσιευτεί το παρόν Ψήφισμα στο Νομικό Τύπο και να αναρτηθεί στην Ιστοσελίδα του Τομέα και της Σχολής.

Από τον Τομέα Ποινικών και Εγκληματολογικών Επιστημών Νομικής   Σχολής Α.Π.Θ.

Θεσσαλονίκη,  28 Σεπτεμβρίου  2017